Zabytkowe auta w Parku Śląskim

Sobota (18 kwietnia) to drugi dzień III Wiosennego Rajdu Zabytkowych Pojazdów zrzeszonych w Towarzystwie Automobilowym Topacz we Wrocławiu. Samochody od południa będzie można oglądać w Parku Śląskim.

Organizowana przez towarzystwo impreza ma charakter kulturowo-poznawczy, zarówno dla uczestników Rajdu, jak i dla obserwatorów mieszkańców Górnego Śląska. III Rajd Wiosenny Topacz odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015r. i przebiegał będzie przez najbardziej charakterystyczne miejsca Górnego Śląska, z nastawieniem na poznawanie przez uczestników kultury i tradycji regionu.

Uczestnicy Rajdu (ok. 35 załóg) będą przemieszczać się w klasycznych samochodach, uznanych za zabytkowe lub historyczne. Rajd ma charakter zabawy i ogranicza się wyłącznie turystyki motorowej oraz współzawodnictwa w rozwiązywaniu zadań i quizów ze znajomości historii motoryzacji oraz znajomości miejsc po których przebiega trasa w tej edycji – Górnego Śląska.

W sobotę 18 kwietnia trasa rajdu przebiegać będzie przez Chorzów, w tym przez Park Śląski. Auta wjadą od strony ul. Katowickiej, przejadą przez całą aleje Główną, a następnie organizatorzy przygotują punkt z zadaniami na terenie parkingu restauracji Marysin Dwór. Kolejne załogi będą przybywały do parku w godzinach od 12.00-14.30 co 3-4 minuty. Ich samochody będą stanowiły dla publiczności atrakcyjną dynamiczną wystawę zabytkowej motoryzacji. Wszystkie samochody uczestniczące w rajdzie będą oznakowane w postaci specjalnych tablic rejestracyjnych oraz naklejek na samochodach.

 

Termin: 18 kwietnia, w godz. 12.00-14.30

 

Miejsce: Park Śląski

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice