ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2019

Zima to idealny czas na obserwowanie ptaków, tak więc już po czwarty Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie włącza się w ogólnopolską akcję Zimowe Ptakoliczenie. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnej obserwacji ptaków i ich liczenia w sobotę 26 stycznia . Mile widziani znawcy i miłośnicy ptaków, ale nie tylko – wziąć udział może każdy. Spotykamy się o godz. 9.00 w budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie przy ul. Księżogórskiej 90a.

Dla kogo?

Dla dorosłych, mlodzieży i dzieci, miłośników przyrody oraz zimowych spacerów. Nie trzeba być znawcą ptaków!

Jak to wygląda?

Jest to wspólny spacer z przewodnikiem-ornitologiem (Łukasz Fuglewicz), ktora potrwa ok. 2 godzin. Na zakończenie napijemy się gorącej herbaty w budynku Stacji i podsumujemy akcję. Dzieci zajmą się ptasimi kolorowankami i nie tylko…

Co należy zabrać?

Najważniejszy jest odpowiedni do pogody ubiór i wygodne obuwie. Dobrze jeśli ubiór jest niejaskrawy. Warto zabrać lornetkę oraz atlas ptaków. Lornetki będzie można wypożyczyć również na miejscu. Mile widziane małe co nieco do herbatki :-)

Którędy pójdziemy?

Powędrujemy ścieżkami ogrodu botanicznego oraz sąsiedniego parku. W każdej chwili jest możliwość odłączenia się od grupy. 

Gdzie można się dowiedziec czegoś więcej o wydarzeniu?

Koordynatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków www.otop.org.pl, które udostępnia bieżące informacje dot. tegorocznego, jak i ubiegłorocznych Zimowych Ptakoliczeń.

Termin: 26 stycznia 2018, godz. 9.00

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie
ul. Księżogórska 90a

Źródło: TUTAJ

Wstęp wolny!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice