Nie tylko żel pod prysznic – czyli kosmetyki dla mężczyzn

Już dawno skończyły się czasy, kiedy uważano, że kosmetyki są domeną tylko kobiet. I wcale nie ma w tym nic złego, bo przecież każdy z nas chce nie tylko o siebie zadbać, ale także zasługuje na odrobinę luksusu.

Żel pod prysznic, pianka do golenia i antyperspirant – to kiedyś można było znaleźć na męskiej półce w łazience. Jednak rewolucja kosmetyczna wciąż trwa, a całe serie kosmetyków przeznaczonych dla panów najlepiej świadczą o tym, że i oni mają większe potrzeby w zakresie zadbania o swój wygląd. Nikogo już nie dziwią całe półki w drogeriach dedykowana dla panów czy coraz to nowo powstałe preparaty.

Dopasuj pielęgnację do swoich potrzeb

Mało który producent zwracał kiedyś uwagę na fakt, że kosmetyki dla mężczyzn powinny też być dopasowane do choćby ich rodzaju cery, włosów czy skóry. O ile na półkach dla pań aż roiło się od kremów na wszystkie możliwe rodzaje cery, o tyle panowie mieli raczej ograniczony wybór. W ostatnich latach nastąpiła spora rewolucja w tym temacie i panowie dość jasno dali do zrozumienia, że zależy im na dobrym wyglądzie nie mniej jak płci przeciwnej. Poza podstawowymi kosmetykami zaczęły pojawiać się całe linie do pielęgnacji i szybko zyskały rzesze fanów. Krem pod oczy czy przeciwzmarszczkowy w męskim koszyka na zakupach nie jest żadnym wstydem, wręcz przeciwnie.

Od drwala do eleganta

Rewolucja modowe także bardzo się do tego przyczyniła. Liczne czasopisma oraz świat mody wykreowały typ mężczyzny drwala, a zaraz potem pojawiły się całe linie kosmetyków do pielęgnacji włosów i brody. Bo kojarzenie drwala z zaniedbanym facetem w koszuli w kratę to bardzo mylny obraz. Jak grzyby po deszczu powstały i nadal powstają salony barberów oferujące poza strzyżeniem także kosmetyki dla mężczyzn, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiodącym trendem jest naturalny skład, kosmetyki z linii naturalnej i te zwane popularnie „eko” są najchętniej wybierane.

Nie mam nic złego w tym, że w końcu ktoś pomyślał, że szafka w łazience może zawierać coś więcej niż tylko podstawowe kosmetyki dla mężczyzn. Fakt, że panowie także chcą o siebie zadbać i tak chętnie kupują przeznaczone dla nich produkty, jest najlepszym dowodem na to, że było to potrzebne. Coraz więcej kanałów w serwisach społecznościowych promuje męskich i zadbanych mężczyzn. Już dawno przestało to być postrzegane jako oznaka słabości, wręcz przeciwnie. Każda rewolucja – czy to modowa, czy kosmetyczna bierze się z potrzeby jej powstania.

Post Author: jakaokazja