Jak dbać o skórę twarzy jesienią?

Pielęgnacja skóry twarzy jesienią to niezwykle trudne zadanie. Zazwyczaj o tej porze roku kobiety mają ogromne problemy z przebarwieniami, wypryskami czy nadmiernym przesuszeniem naskórka. Wszystko to za sprawą nadmiernego opalania w lecie, na które często nawet nie mamy wpływu. Wystarczy, że wystawimy twarz na jakiś czas na słońce, nawet bezwiednie, by jesienią zmagać się z konsekwencjami.

Odnowa skóry jesienią

Jesienna odnowa skóry wiąże się przede wszystkim z zabiegami złuszczającymi. Warto rozpocząć od prostych i delikatnych peelingów, które z łatwością wykonamy we własnych czterech kątach. Usunięcie rogowej warstwy naskórka pozwoli na skuteczne wprowadzenie aktywnych substancji w głębsze warstwy cery. Sprawi to, że stosowany w następnej kolejności krem wniknie znacznie głębiej i będzie działał dużo lepiej. Kobiety tej jesieni najchętniej wybierają peelingi marki Tołpa, Vianek czy L’Oreal.

Jesienią bardzo często przeszkadzają nam defekty, w tym przebarwienia czy uszkodzenia słoneczne, które wymagają już bardziej profesjonalnych rozwiązań. W gabinecie kosmetycznym możemy skorzystać z zabiegów na bazie kwasów, np.: kwasu glikolowego, które przynoszą rewelacyjne rezultaty. Zawarte w kwasach drobne cząsteczki posiadają niewiarygodną zdolność przenikania w głąb naskórka i niszczenia wiązań między zrogowaciałymi komórkami. Ponadto cząsteczki te stymulują odnowę komórkową w głębiej położonych warstwach skóry.

Zabiegi z kwasem glikolowym w roli głównej działają nie tylko an przebarwienia, ale również na:

  • zmarszczki,
  • trądzik pospolity,
  • zmęczoną i zwiotczałą skórę,
  • blizny,
  • łojotokową i tłustą skórę,
  • rozszerzone ujścia włosowych mieszków.

Jak pielęgnować skórę twarzy jesienią?

Jesienią głównym zagadnieniem podczas pielęgnacji cery jest jej nawodnienie. Dobrze nawodniona cera staje się miękka i gładka w dotyku, co świadczy o jej zdrowiu. Nawodnienie znacznie spowalnia procesy starzenia się naskórka. Z tego powodu powinniśmy pochylać się głównie nad kosmetykami, które są gwarancją odpowiedniego nawodnienia dostarczanego skórze od zewnątrz. Warto czytać składy i studiować właściwości poszczególnych składników aktywnych, by wybierać tylko te, które zawierają cenne elementy higroskopijne.

Jesienią ważne są kosmetyki, które zawierają d-pantenol, glicerynę, kwas hialuronowy, hydroizolatory protein czy glikol propylenowy. Ponadto odpowiednie dla suchej i wymagającej odżywienia skóry kosmetyki powinny zawierać ceramidy, kwasy tłuszczowe oraz woski doskonale nawilżające naskórek. Takie preparaty stosowane regularnie z pewnością zapobiegną odwodnieniu cery. Minimum dwa razy w tygodniu należy zastosować maskę charakteryzującą się właściwościami odżywczymi i regenerującymi. Zanim jednak przejdziemy do wszystko zabiegów pielęgnujących, należy zadbać o odpowiednią higienę twarzy. Warto codziennie korzystać z nieinwazyjnych, niewysuszających kosmetyków do mycia cery, czego przykładem są chociażby emulsje Cetaphil Em, Oillan Balance czy AA lipidowa emulsja.

Post Author: ds_admin