Deserki, obiadki i kaszki – na co zwracać uwagę przy rozszerzaniu diety niemowlaka?

Rozszerzanie diety niemowlaka nie jest wcale taką prostą sprawą. Można do tego podejść na różne sposoby. Jednym z nich jest karmienie samodzielnie przygotowanymi obiadami i deserami, jednak bardzo często brakuje na to czasu. Drugi sposób to korzystanie z przygotowanych już dań w słoiczkach, które z łatwością można zakupić w sklepie w dowolnej ilości.

Obiady, deserki i kaszki przygotowywane samodzielnie

Rodzice, którzy decydują się na samodzielne przyrządzanie posiłków dla swoich latorośli, doskonale wiedzą, co znajdzie się na talerzu maluchów. Wybieranie owoców, warzyw, mięsa czy dodatków leży gestii rodzica i to on zadecyduje, czy będą pochodzić do znajomego rolnika, z własnych upraw, z ekologicznego straganu czy zwykłego supermarketu. Rodzice własnoręcznie zajmują się myciem, krojeniem, przyprawianiem i gotowaniem. Wiedzą, co trafia do brzuszka ich dzieci, gdyż dają im to, co najlepsze.

Bardzo często jednak samodzielne przygotowywanie posiłków dla dziecka jest z góry skazane na porażkę. Dzieje się tak, gdyż rodzicom brakuje czasu. Muszą poświęcić swoje cenne minuty na inne obowiązki, dlatego gotowanie dla dziecka nie wchodzi z grę. Nierzadko również znalezienie pewnych, ekologicznych dostawców jest niezwykle trudne.

Gotowe dania w słoiczkach

Dania w słoiczkach dla dzieci to bardzo szeroki temat. Warto zwrócić uwagę na to, by nie zaczynać od razu od skomplikowanych dań z mnóstwem najróżniejszych składników, ale od prostych, jednoskładnikowych słoiczków, dzięki którym niemowlę nauczy się pojedynczych smaków. Istotne jest, by zwracać uwagę na oznaczenia na słoiczkach i nie podawać dziecku gotowego dania, jeśli nie skończyło danego wieku.

Gotowe dania w słoiczkach to ogromny wybór. Warto się nad nimi pochylić, gdyż każde dziecko ma inne gusta żywieniowe i co innego będzie mu smakowało. Różnorodność w diecie dziecka jest wskazana, dlatego gotowe dania to bardzo dobre wyjście dla rodziców, którzy nie mają odpowiednio rozwiniętych umiejętności kulinarnych i boją się eksperymentować.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy znajdziemy odpowiednie słoiczki dla naszych dzieci, warto przejrzeć oferty różnych firm by od razu zmienić zdanie. Szeroko rozbudowane portfolio Gerber Organic, Hipp czy Bobovita to dowód na to, że z gotowych dań można ułożyć ciekawy jadłospis dla dziecka w każdym wieku, niezależnie na jakim etapie rozszerzania diety jesteśmy, czy dziecko je dużo, czy mało.

Zalety gotowych posiłków

Ogromną zaletą gotowych dań w słoiczkach jest fakt, że podlegają restrykcyjnym regulacjom prawnym. Zanim zostaną oddane konsumentom, muszą przejść szereg kontroli, które mają poświadczyć o jakości potrawy. Dzięki temu, rodzic może być pewny, że daje dziecku wszystko, co najlepsze. Odpowiedni sposób przygotowania, starannie wyselekcjonowane produkty oraz sterylne opakowanie – to wszystko, by zadbać o zdrowie każdego małego człowieka.

Wybierając gotowe dania ze sklepowej półki, nie możemy zapomnieć o skrzętnym sprawdzaniu daty przydatności oraz wieczka. Jeśli opakowanie w jakikolwiek sposób zostało naruszone, dla dobra własnego dziecka lepiej nie podawać danego produktu.

Post Author: ds_admin