catering na urodziny

Jak przygotować idealne urodziny dla dziecka?

Urodziny dziecka to z pewnością bardzo ważna chwila dla całej rodziny. Maluszek z niecierpliwością czeka na prezenty oraz oczekuje gości, natomiast rodzice szukają pomysłów w głowie na to co zrobić, aby ten dzień. V wyjątkowy, udany oraz sprawił multum radości dziecku. Jednym z coraz powszechniej stosowanych rozwiązań w organizacji takiej imprezy jest catering urodzinowy. Co warto o nim wiedzieć oraz jakie są inne tajniki udanego przyjęcia urodzinowego dziecka?

Lista gości i zaproszenia — od tego trzeba zacząć

Przygotowania do imprezy urodzinowej najlepiej jest zacząć od sporządzenia listy gości. Pozwoli to na łatwiejsze opracowanie listy zakupów oraz dobre zorganizowanie przestrzeni tak, aby każdy z uczestników czuł się swobodnie. Konieczne jest ustalenie dokładnej daty i godziny przyjęcia. Dobrym pomysłem jest zaproszenie wspólnie z dzieckiem wszystkich ze swojej listy.

Motyw przewodni imprezy oraz spójną oprawę urodzinową — bez tego zabawa nie będzie mieć charakteru

Istotne jest ustalenie tego, jaka będzie tematyka organizowanej zabawy. Każdy, kto pragnie zorganizować przyjęcie tematyczne, powinien wybrać taki temat, jaki będzie najlepiej pasował do tego, czym obecnie maluszek się interesuje. Najczęściej wybieranymi tematami przewodni imprezy są: auta, misie, kucyki, księżniczki, zwierzęta.
Najlepszy efekt można otrzymać wtedy, kiedy cała oprawa urodzinowa będzie w takim samym temacie przewodnim lub w jednej kolorystyce. Warto pamiętać, że oprawa takiej zabawy obejmuje zarówno catering na urodziny, dekoracje, oprawę muzyczną, jak i zaproszeni.

Catering na urodziny czy samodzielne przygotowanie potraw — co jest lepsze?

Menu podczas imprezy urodzinowej dziecka jest zależne od godziny i czasu jej trwania. W przypadku, gdy przyjęcie zaczyna się wczesnym popołudniem, zaleca się zacząć od obiadu, a kolejno podać deser w postaci tortu i przekąski. Podawane jedzenie powinno być dostosowane do gości. Czasem trudno sprostać gustom wszystkich zaproszonych, w związku z powyższym świetny. Rozwiązaniem jest catering na urodziny, który oferuje najróżniejsze dania. W takim przypadku można być pewnym, że każde danie będzie smaczne — nawet takie, które nie leży w gustach organizatora.

Muzyka i zabawy w czasie przyjęcia — główny element imprezy

W związku z tym, że to impreza dla najmłodszych, należy zadbać o to, by nie brakło im rozrywki. W tym celu niezbędne okażą się najróżniejsze przybory i akcesoria do gier i zabaw ruchowych oraz odpowiednia muzyka. W przypadku dysponowania dodatkowymi funduszami warto zatrudnić do prowadzenia wszelakich aktywności animatora dziecięcego.

Post Author: ds_admin